Zaczynam blogowanie

Czasami można odnieść wrażenie, że w blogosferze wszystko już napisano na temat finansów osobistych, budżetu domowego itp zagadnień. Wydaje się, że jakikolwiek temat czy zagadnienie wpiszemy w okno wyszukiwarki to pokazuje się cała masa odpowiedzi na różnego rodzaju forach i na blogach pisanych mniej lub bardziej profesjonalnie.

To „profesjonalnie” nie zawsze znaczy lepiej, ponieważ super profesjonalny blog na temat na przykład analizy technicznej spółek czy oferty banków może zanudzić kogoś kto szuka praktycznych sposobów na „podreperowanie” swojej kondycji finansowej. Dlatego też wydaje mi się, że ciagle jest swego rodzaju głód na praktyczne finansowe przewodniki, pokazujące codzienne finansowe problemy jak również okazje do tego aby zaoszczędzić czy dodatkowo zarobić.

Z własnego doświadczenia wiem, że wgryzając się w tematykę finansów osobistych, tego jak oszczędzać i inwestować, jak realizować swoje cele finansowe, jak poprawiać komfort swojego życia, jak zmierzać do niezależności finansowej, szukam coraz to nowych treści w internecie i okazuje się, że nie jest tego tak dużo jakby się mogło wydawać. Najlepsze blogi finansowe na polskim rynku, mimo że ciągle aktualizowane o nowe artykuły i przemyślenia ich właścicieli czy autórów, nie wyczerpują tematów i myślę, że ciągle jest miejsce na następne spojrzenie z innej perspektywy na finansowe zagadnienia.

Dlatego też postanowiłem uruchomić swojego bloga, w którym mam zamiar spisać dotychczasowe moje doświadczenia w kwestii oszczędzania i budowania kapitału oraz dzielić na bieżąco z czytelnikami moimi działaniami w ciągle zmieniającej się sytuacji gospodarczo-ekonomicznej.

Trzymajcie za mnie kciuki, aby nie zabrakło mi motywacji, chociaż w tej tematyce jestem dość konekwentny, bowiem od ponad dwudziestu lat nieustannie kombinuję jak żyć taniej i bardziej komfortowo. Techniki oszczędnościowe wdrażałem już będąc w szkole średniej (nie było wtedy internetu) a później w czasie studiów. Od kilkunastu lat wraz z żoną prowadzimy gospodarstwo domowe, myślę, że z bardzo dobrymi efektami.

Moim postanowieniem jest aby co tydzień pojawił się wartościowy i merytoryczny artykuł, który pomoże również moim przyszłym czytelnikom wdrożyć pewne rozwiązania, nabyć nawyki, a może po prostu miło spędzić czas na lekturze mojego bloga.

Miłego czytania…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *