Profity z promocji bankowych w 2016 roku

Niedawno trafiłem na ciekawy wpis na blogu livesmarter.pl podsumowujący rok 2016 pod względem możliwości zarobku na promocjach bankowych. Wpis przykuł moją uwagę kwotą, która może powalić nie tylko osoby zarabiające poniżej średniej krajowej, ale równiez te, które mogą pochwalić się pieciocyfrową pensją miesięczną.

Otóż według wyliczeń autora bloga, w 2016 roku można było zarobić ponad 11000zł pod warunkiem skorzystania ze wszystkich promocji bankowych opisanych na tymże blogu, który jest już chyba najpopularniejszym drogowskazem dla tzw „bankożerców”.

Ja sam również chętnie korzystam z bankowych promocji w myśl zasady, że „pieniądze leżą na ulicy i wystarczy sie po nie schylić”. Pomimo, iż do podawanego wyniku nawet się nie zbliżyłem to i tak uznaję ubiegły rok za udany. Muszę również zaznaczyć, że promocje bankowe są dla mnie jedynie dodatkiem do całkiem dobrych dochodów miesięcznych. Traktuję je jako uzupełnienie, może nawet trochę hobbystycznie i mam świadomość, że uzyskanie wyniku ponad 11000 zł, musiałoby się wiązać z żelazną dyscypliną, ogromnym zaangażowaniem, motywacją i świetną organizacją. Nie jest to moim celem.

Tak czy inaczej wpis ten podkusił mnie do zrobienia podsumowania moich osiągnięć i okazuje się, że przez cały poprzedni rok, śledząc od czasu do czasu aktualne promocje bankowe, korzystając z otwierania kont i lokat online, anastępnie z umiejętnego korzystania z nich, udało mi się razem z żoną, która ciągle muszę nieco motywować do tego typu aktywności,  zarobić ok 1700zł.

Uważam to za dobry wynik biorąc pod uwage fakt, iż zajęło mi to kilkanaście godzin mojego czasu sumarycznie, a dało efekt jaki wiele osób widzi na swoim koncie po miesiącu nierzadko ciężkiej pracy. Jest to bowiem kwota którą otrzymałem netto. Gdybym chciał te pieniądze zarobić pracując na umowę o pracę lub umowę zlecenie to musiałbym zarobić ok 2800 brutto.

Na mój wynik zlożyły się profity jakie otrzymałem z banków:

  • BGŻ – 2 konta, każde po ok 300zł = 600zł (100zł na start + Money Back)
  • ING – 2 konta po 200zł = 400zł (100zł na start i 100zł za regularne oszczędzanie)
  • CITI – 200zł money backu za utrzymanie karty kredytowej
  • Nest Bank 100zł za otwarcie konta
  • IdeaBank – profity z dogorywającej promocji dla Firm – ok 150zł
  • Eurobank – program Rodzina i Przyjaciele oraz zwrot 20zł miesięcznie za opłacanie rachunków NC Plus – 230zł
  • Alior Bank – Tapnij Kasę – 50zł za wykonanie pięciu transakcji telefonem poprzez aplikację Adroid Pay

Jestem zatem żywym dowodem na to, że można w ten sposób osiągać przyzwoite rezultaty, a ponieważ korzystam z promocji bankowych od początku 2014 roku to mogę się już pochwalić łącznym wynikiem w kwocie ok 7500zł. Wszystkich niezdecydowanych lub nastawionych sceptycznie gorąco zachęcam do korzystania z promocji bankowych. To się naprawdę opłaca. Niewielkim kosztem można przygarnąć całkiem niezłe kwoty na swoje konto a potem zrobic z nimi… własny użytek.

Życzę wszystkim wielu owocnych promocji bankowych i jak największych Money Back’ów w Nowym 2018 Roku.

1 thought on “Profity z promocji bankowych w 2016 roku

  1. Zazdroszczę wyników. Zawsze sceptycznie podchodziłam do promocji bankowych ale widze że coraz więcej się o nich mówi i chyba spróbuję. Największe chyba dostepne sa w CITI. Czy faktycznie warto zacząć od tego banku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *