O mnie

Witam Cię czytelniku mojego bloga na stronie która powinna przybliżyć mnie jako autora, czlowieka oraz jako kogoś kto trochę zna się na finansach osobistych od strony praktycznej.

W chwili zakładania bloga mam 39 lat (jest rok 2014). Jestem żonaty i mam dwóch dorastających synów. Status majątkowy to dom jednorodzinny, dwa samochody, trochę oszczędności ulokowanych w różne instrumenty oraz kilka funduszy/programów emerytalnych.

Pracuję w dużej korporacji i dlatego też nie ujawniam swoich danych personalnych. Bloga pisze pod pseudonimie Piotr. Po prostu nie chce aby jakkolwiek kojarzono moją działalność blogową z pracą zawodową. Obiecuję że ujawnię swoje imię i inazwisko oraz opublikuję zdjęcie, kiedy już zakończę przygodę z korporacją (czytaj: kiedy będę wolny finansowo i nie będe już musiał świadczyć pracy najemnej, nie będe musiał sprzedawać swojego czasu i umiejętności czy jak kto woli będę mógł przejśc na wczesniejsza emeryturę i robić tylko to co przynosi mi frajdę).

W czasie wolnym chętnie uprawiam ogrodek koło mojego domu oraz gram w piłkę z synami na przydomowym mini boisku pilkarskim. W weekendy chętnie wyjeżdżam z rodziną na małe wypady w ciekawe turystycznie miejscaw Polsce. Wakacje spędzam zazwyczaj na dwutygodniowych wczasach rodzinnych w ciepłych krajach europejskich oraz nad polskim morzem.

Nie jestem finansistą, lecz inżynierem pracującym na stanowisku kierowniczym. Całą wiedzę finansową zdobyłem sam ucząc się na własnych błędach, szukając efektywnych rozwiązań pozwalających, zaoszczędzić i pomnażać moje oszczędności oraz czytając lektury w tematyce finansowej. Moja wiedzy w związku z powyższym jest typowo praktyczna, co jest chyba najbardziej poszukiwane w internecie i dlatego, ponieważ sam takiej wiedzy wielokrotnie szukałem, postanowiłem podzielić się nią w sieci.