Jak kupić bilet na mecz reprezentacji Polski

Zobaczyć mecz polskiej reprezentacji piłkarskiej na żywo, na Stadionie Narodowym…

…to marzenie wielu nie tylko zagorzałych kibiców, ale również osób, które interesując się futbolem od czasu do czasu. Trwa aktualnie długo wyczekiwana moda na reprezentację.

Polska reprezentacja piłkarska prawdopodobnie nigdy nie była tak profesjonalnie zorganizowana i prowadzona. Posiada w swoim składzie wiele gwiazd światowego formatu z kapitanem Robertem Lewandowskim na czele i po wstępnym przetarciu na EURO 2016 ma ogromny potencjał do tego, aby na najbliższych, przyszłorocznych mistrzostwach świata zajść na prawdę wysoko.

Za wielką klasą tej drużyny przemawiają doskonałe wyniki, a mianowicie dotarcie do ćwierćwfinału EURO 2016, liczba zdobytych punktów w bieżących eliminacjach do mistrzostw świata Rosja 2018, liczba zdobytych bramek, przewaga nad pozostałą stawką grupy oraz co najważniejsze i bezprecedensowe 5. lokatę w prestożowym rankingu FIFA, która może dać prawo do rozstawienia w grupach na najbliższym Mundialu (nie mieliśmy takiej sytuacji od roku 1986).

Wszystkie te sukcesy reprezentacji piłkarskiej odniesione na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy przekładają się na ogromne zainteresowanie piłką nożną, a co za tym idzie nieprawdopodobnym popytem na bilety na mecze eliminacyjne naszych kadrowiczów. Ostatni mbbbecz z Rumunią 10 czerwca chciało zobaczyć na żywo prawie pół miliona widzów, niestety miejsc na stadionie jest tylko niecałe 60 tysięcy.  Ten bezprecedensowy fakt dobitnie obrazuje aktualny poziom zainteresowania.

Co zatem zrobić aby zostać jednym z tych szczęśliwców, którym uda się nabyć bilet na mecz reprezentacji. Co trzeba zrobić i kiedy, aby móc oglądnąć mecz polskiej reprezentacji piłkarskiej na Stadionie Narodowym i cieszyć się niezapomnianym widowiskiem sportowym?

Procedura zakupu biletów na mecze reprezentacji jest jednak bardziej skomplikowana niż to się wydaje i niestety dość czasochłonna.

Pierwszą niezbędną czynnością jest wyrobienie sobie karty kibica Alior Banku. Karta kibica daje możliwość nabycia biletu w przedsprzedaży. Bilety, które nie zostaną rozdystrybuowane w przedsprzedaży są dostępne w późniejszym terminie dla pozostałych chętnych, nieposiadających kart kibica. Niestety tutaj nie ma sztywnych zasad i może się okazać, że na dany mecz wszystkie zostaną sprzedane tylko i wyłącznie zarejestrowanym kibicom.

Dlatego przyjąć należy że bez karty kibica nie kupimy biletu. Nawet jeżeli uda się nam zarezerwować miejsce na stadionie, to wielką goryczą będzie konieczność rezygnacji w momencie, kiedy system rezerwacyjny poprosi nas o wpisanie naszego unikalnego numeru karty kibica.

Taką sytuacje przeżyło ponad 16 tysięcy chętnych na nabycie biletu na wspomniany już mecz Polska-Rumunia, który odbył się 10 czerwca 2017. Tych 16 tysięcy zarezerwowalo miejsce w pierwszym rzucie biletów i miało 24 godziny na uzupełnienie numerów kart. Oczywiście w tak krótkim czasie wyrobienie karty kibica jest niemożliwe. Ktoś kto jej nie posiadał był bez szans i musiał niestety pogodzić się z myślą, że kolejny raz będzie jedynie dopingował naszych piłkarzy siedząc przed telewizorem.

Następnego dnia bilety niepotwierdzone numerem karty wróciły do sprzedaży i kolejne tysiące kibiców „rzuciły się” na te ostatnie już miejsca na Stadionie Narodowym. Na ten konkretny mecz wszystkie bilety kupili tylko właściciele kart kibica (pomijam oczywiście VIPów i innych uprzywilejowanych fanów futbolu).

W momencie powstawania tego wpisu jest już uruchomiona przedsprzedaż biletów na mecz eliminacyjny Polska-Kazachstan. Wygląda na to, że powyższy problem będzie nieco ograniczony, ponieważ nie ma możliwości zarezerwowania biletu bez zlinkowania numeru swojej karty kibica z kontem na portalu kupbilet.pl, na którym odbywa się rezerwacja.

Czy to zapobiegnie zamieszaniu z rezerwacją biletów? Myślę, że tylko w pewnym stopniu, ponieważ i tak posiadacz karty kibica może zarezerwować więcej niż jeden bilet, a później dla każdej rezerwacji trzeba będzie wprowadzić numer karty, ale zobaczymy. Widać, że po ostatnim zamieszaniu szuka się rozwiązań usprawniających, a to jest oczywiście na plus.

Jak wyrobić kartę kibica uprawniającą do kupna biletów na mecze reprezentacji Polski w przedsprzedaży?

Aby wyrobić kartę kibica musimy przede wszystkim zarejestrować się w serwisie ŁaczyNasPilka.pl. Po przejściu procedury rejestracji niezbędne jest stworzenie sobie profilu i tutaj napotykamy na niedoskonałości tegoż serwisu, które mocno utrudniają przebrnięcie przez wszystkie kroki.

Profil tworzy się bardzo intuicyjnie, konieczne jest podanie standardowych informacji oraz załączenie zdjęcia wykonanego amatorsko w formacie jpg.

Następnie musimy poczekać na weryfikację. Generalnie na stronie laczynaspilka.pl jest opisane postępowanie krok po kroku jak dopełnić wszystkich formalności, jednakże warto zwrócić uwagę na jedną sprawę, która jest całkowicie nieintuicyjna. Mnie osobiście zajęło kilka dni zanim udało mi się przebrnąć całą procedurę rejestracji wszystkich członków mojej rodziny, bo właśnie rodzinnie chcielićmy kibicować polskim reprezentantom.

Chodzi mianowicie o dodanie profilu dziecka. Pierwszy nie nastręczył żadnych trudności. Kliknąłem „dodaj profil dziecka” i podążałem za dalszymi wskazówkami. Podobnie chciałem zrobić, aby dodać profil drugiego syna. Niestety tutaj napotkałem na niespodziankę, ponieważ zakładka/przycisk „dodaj profil dziecka” zniknęło tuż po utworzeniu profilu dla pierwszego syna.

Po kilku dniach szukania informacji w instrukcji online, na forach, w Google oraz u zaprzyjaźnionego kibica odnalazłem wydawać by się można trywialną sprawę. To skandaliczne niedopracowanie ze strony twórców serwisu. Zatem:

Jak dodać profil drugiego dziecka na portalu ŁączyNasPiłka.pl

Otóż wystarczy się zalogować, wejść w zakładkę MENU, a kiedy rozwinie się pasek nawigacyjny z dodatkowymi zakładkami, kliknąć DANE I USTAWIENIA. Na tej stronie na samym dole (trzeba przewinąć całość) znajdziemy podświetlony na czerwono przycisk „DODAJ NOWY PROFIL DZIECKA”. Niby proste, a jednak tak schowane, w tak nielogicznym miejscu, że niewiele brakło, a nie pojechałbym na mecz…

Pytanie do twórców serwisu: Dlaczego tak komplikować? Dlaczego ten przycisk nie może być dostępny na stronie, na której widzimy profil pierwszego dziecka? Dlaczego nikt nie sprawdził funkcjonalności tej strony? Dlaczego nikt nie zadał sobie trudu i nie przetestował ścieżki, jaką muszą podążąć potencjalni kibice? Jestem niemal pewien, że wiele osób musiało na tym etapie się poddać, a szkoda, bo temat mógł być bajecznie prosty i intuicyjny. Totalna porażka w zakresie USABILITY…

Na co jeszcze trzeba zwrocić uwagę przy wyrabianiu kart kibica i jakie jeszcze trudności na nas czekają?

Dodatkową trudnością w batalii o kartę kibica Alior Banku jest to, że jeżeli na mecz reprezentacji Polski chce się wybrać rodzic z dzieckiem nieletnim to procedura się komplikuje ponieważ kartę dla rodzica załatwiamy online na laczynaspilka.pl, natomiast kartę dla dziecka musimy wyrobić udając się do placówki stacjonarnej Alior Banku. Tak czy inaczej dziecko również musi posiadać profil na laczynaspilka.pl, dlatego trzeba go uprzednio stworzyć jak to jest opisane powyżej.

Na wizytę w banku należy jeszcze zabrać akt urodzenia dziecka i jego dokument tożsamości. Bez tego nic nie załatwimy.

Po dopełnieniu wszystkich formalności na portalu laczynaspilka.pl oraz w placówce Alior Banku rozpoczyna się okres oczekiwania na dostarczenie kart kibica na wskazany przez nas we wniosku adres. Odbywa się to tradycyjną pocztą i trwa około 2 tygodni.

WAŻNE: Cała procedura wyrobienia karty kibica w Alior Banku trwa dość dlugo. Mnie zajęło to 3 tygodnie. Koniecznie należy wziąć to pod uwagę i dostatecznie wcześnie rozpocząć działania. Zazwyczaj bilety są dostępne w przedsprzedaży około miesiąca przed planowanym meczem. Zatem, aby mieć jako takie szanse na udział w tym wydarzeniu najlepiej zacząć załatwiać formalności na dwa miesiące przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

Po otrzymaniu kart kibica możemy skupić sie na wyczekiwaniu na moment uruchomienia przedsprzedaży biletów na mecz.

Kiedy wybija godzina „W’ i rusza sprzedaż biletów zaczynają się prawdziwe emocje. Planowana data sprzedaży, godzina 0:00 czyli późny wieczór, a dla wielu środek nocy. Wtedy wrzucane są bilety na rynek i widać to na diagramie pokazującym stadion z zaznaczonymi miejscami do rezerwacji. Nalezy pamiętać że zarejestrowanych kart kibica jest więcej niż miejsc na stadionie (w momencie powstania tego artykułu – ponad 80000). Możliwość rezerwacji zależy zatem od naszego refleksu, szybkości podejmowanych decyzji i oczywiście sprawnie działającego łącza internetowego. Czasami serwisy portalu rezerwacyjnego płataja dodatkowe figle blokując się, ale to tylko dodatkowe gratisowe atrakcje…

Oczywiście nie kązdy mecz cieszy się takim zainteresowaniem jak wspomniany już czerwcowy mecz Polska-Rumunia. Polacy ciągle musza walczyć, jest przewaga punktowa ale do końca eliminacji zbyt dużo meczów żeby można było mówić o jakimś odpuszczeniu. Są na fali, dużo bramek strzelają, rywal też renomowany, choć na pewno nie tak dobry jak w latach 90tych. Pisząc ten artykuł widze że po kilkunastu godzinach od uruchomienia przedsprzedaży biletów na Polska-Kazachstan ciągle jest jeszcze kilka tysięcy wolnych miejsc, więc klasa rywala też ma ogromne znaczenie mimo, iż to właśnie Kazachstan dotychczas jako jedyny rywal grupowy Polaków odebrał nam 2 punkty w pierwszym meczu. Rewanż powinien być jednak tylko formalnością. Stąd być może nieco mniejsze zainteresowanie meczem.

Jak wygląda rezerwacja biletów na mecz od strony technicznej?

Aby w miarę sprawnie zarezerwować odpowiednie miejsca należy wejść na stornę serwisu KupBilet.pl, zarejestrować się, zalogować i kliknąć w baner identyfikujący najbliższy planowany mecz. Następnie należy najechać kursorem myszki na interesujący nas sektor na planszy obrazującej widok stadionu z lotu ptaka z numerami poszczegolnych sektorów. Wtedy podświetli się liczba miejsc wonych w danym sektorze stadionu wskazywanym przez kursor myszki.

Jeżeli interesuje nas pojedyncze miejsce, wtedy wystarczy wejść w sektor pokazujący kilka wolnych miejsc i zarezerwować jedno z tych, które pozostaje do wyboru. Jeżeli natomiast chcemy kupić bilety na mecz dla całej rodziny lub grupki przyjaciół/kibiców, sprawa się dodatkowo komplikuje. Najeżdżając bowiem na sektor w którym jest kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miejsc wolnych raczej będzie problem ze znlaezieniem w rzędzie np czterech czy pięciu miejsc obok siebie. Pozostaje wówczas szukać w kolejnych sektorach. Nalezy jednak pamiętać, że zegar „tyka” i podczas gdy my się zastanawiamy, inni kupują czyli miejsc na trybunach cały czas ubywa. Napięcie idzie w górę i adrenalina również. Taki jest urok rezerwowania biletów na wielkie wydarzenie jakim jest mecz reprezentacji.

Kiedy już trafimy i zarezerwujemy miejsca na trybunach, w naszym koszyku na portalu KupBilet.pl pojawia się informacja o liczbie miejsc zabukowanych dla nas, kwocie płatności i terminie, do którego musimy zdążyć zarówno podać numery z karty kibica (dla każdego biletu osobna karta – nie można na jedną kartę kupić więcej niż jednego biletu, czyli kupno dla kolegi czy brata nie wchodzi w grę, każdy musi mieć swoją kartę kibica z unikalnym numerem), jak i dokonać płatności. Z płatnością nie należy zwlekać, ponieważ jeżeli zrobimy to za późno i bank nie zdąży dostarczyć naszego przelewu, rezerwacja przepadnie.

Po dokonaniu płatności pozostaje nam tylko czekać na pozytywną informację zwrotną z systemu rezewacyjnego mówiącą nam, że płatność została zaksięgowana oraz o tym kiedy będzie można dokonać wydruku biletu. Można zamówić sobie tradycyjny bilet, który zostanie przesłany pocztą, jednak ta usługa dodatkowo kosztuje. Wygodniej, praktyczniej i taniej jest wydrukować bilet ze swojego panelu na portalu kupbilet.pl.

Po otrzymaniu biletu nie pozostaje jużnic innego jak zaopatrzyć się we wszelkie możliwe atrubuty polskiego kibica, nabyć szalik i czapkę w barwach biało-czerwonych i ruszać na mecz. Na szczęście dzisiaj nie trzeba już uczyć się piosenki „Polacy nic się nie stało…”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *